Par ērcēm

Par ērcēm


Mēs visi pazīstam ērces. Tās, kas dzīvo zālājos, uz zemiem krūmājiem un tik vien gaida, kā piesūkties pie cilvēka un sākt baroties ar viņu asinīm. Taču vai zināji, ka Latvijā ir ap 1000 dažādu ērču sugu?

Ērču izmērs ir no 0,05 līdz 30mm un lielākā daļa no ērcēm nemaz nav redzamas. Tie ir posmkāji, kas barojas vai nu ar mums - mugurgauliniekiem jeb cilvēkiem un dzīvniekiem, vai arī ar augiem. Cilvēkam visbīstamākās ir ir Ixodida un Amblyommidae ērces, šo apakškārtu sugas barojas tai skaitā ar cilvēka asinīm un ir, piemēram, tādu slimību kā Laima slimība un ērču encefalīts pārnēsātājas. Mūsu komanda veiks Jūsu īpašuma apstrādi tieši, lai ierobežotu šo ērču izplatību, lai pasargātu Jūs, Jūsu bērnus un mājdzīvniekus.

Ir arī otra ērču grupa, no kuras cieš cilvēki - tās ir tīklērces. Šīs ērces barojas ar daudzu sugu augiem, tai skaitā ar kultūraugem. Šos mazos parazītus Jūs nereti varat atrast siltumnīcās uz tomātiem vai gurķiem - tās veido zirnekļu tīklam līdzīgu tīmekli lapu apakšpusē, ēd Jūsu augus un strauji vairojas. Ar tām var cīnīties gan paša spēkiem, gan arī izmantojot bioloģiskos un ķīmiskos augu aizsardzības līdzekļus.

Mūsu galvenā specializācija ir cīņa ar slīmību pārnēsātājiem, lai pasargātu Jūs no ērču kodumiem, to pārnēsātajām slimībām un no tādiem darbiem kā ērču pārbaudes jau pēc piesūknēšanās fakta. Vislabākā aizsardzība ir preventīvie darbi, lai mazinātu riskus. Saudzējiet sevi un savus tuvos.
Visi raksti